هر آنچه که باید در مورد امور مالی مالک خانه در دبی (وام مسکن) بدانید

وام مسکن در دبی

الف) آیا تأمین مالی مالک خانه (رهن) در املاک آزاد در دسترس است؟

بله، تامین مالی خانه در تمام پروژه‌های املاک نخیل از زیرمجموعه امور مالی خانه نخیل، تمویل، و در پروژه‌های عمار از شرکت زیرمجموعه امور مالی خانه عمار، املاک در دسترس است. بانک مشرق نیز وام مسکن ارائه می کند. راک بانک تنها پس از اتمام پروژه وام مسکن ارائه می دهد. مجموعه ای از بانک ها و موسسات مالی دیگر نیز شروع به ارائه وام مسکن کرده اند. معیارهای وام دهی در هر موسسه متفاوت است. تا کنون، هیچ مؤسسه تأمین مالی وام مسکنی برای توسعه مالکیت آزاد برای توسعه دهندگان خصوصی ارائه نکرده است.

ب) چگونه می توانم تامین مالی کنم؟

هر موسسه مالی چک لیستی از معیارهای وام دارد. خریدار ملک باید معیارهای وام مؤسسه مالی را برآورده کند و مدارک لازم را ارائه دهد که شامل موارد زیر است اما محدود به موارد زیر نیست:

کپی گذرنامه(های) خریدار(های) ملک، صورتحساب(های) بانکی خریدار(های) ملک برای 1 سال، تاریخچه اعتبار – گزارش دفتر اعتباری (EQUIFAX، D&B و غیره)، مرجع بانکداران، گزارش کارت اعتباری.

ج) چه زمانی مؤسسه مالی شروع به دریافت سود می کند؟

بستگی به بانک داره در اغلب موارد، بهره در طول دوره ساخت تعلق می گیرد و خریدار ملک باید این مبلغ را در هنگام تحویل واحد پرداخت / تسویه کند. سپس خریدار ملک باید اصل و اقساط بهره را برای مدت تصدی وام بازپرداخت کند.

د) APR یا نرخ بهره چقدر خواهد بود؟

بسته به بانک بین 5.5% تا 6.5% p.a. قابل پرداخت بر اساس مانده اصلی در حال کاهش. ممکن است ماهانه یا فصلی باشد.

ه) مدت تصدی وام مسکن چیست؟

بسته به موسسه مالی بین 5 تا 15 سال.

و) آیا بانک ها یا مؤسسات مالی صورتحساب را هر دوره به آدرس خارج از کشور ما ارسال می کنند؟

بله، که می تواند ماهانه یا سه ماهه باشد.

ز) پرداخت را به چه کسی باید انجام دهیم؟

برای مبالغ پیش پرداخت باید به نام فروشنده ملک یا برای بازپرداخت وام به موسسه مالی پرداخت شود.

 

اگر به دنبال وام مسکن در دبی هستید، گزینه های مختلفی برای شما وجود دارد. در اینجا برخی از بهترین نرخ های وام مسکن در دبی آورده شده است:

1. yallacompare: آنها از نزدیک با بانک های پیشرو امارات همکاری می کنند تا مطمئن شوند که شما راهی سریع و آسان برای یافتن و مقایسه وام های مسکن دارید. آنها وام مسکن را بر اساس مقایسه می کنند. نرخ بهره، مبالغ وام، الزامات پیش پرداخت، مدت تصدی، کارمزد ترتیبات، هزینه های تسویه زودهنگام و سایر شرایط وام قابل اجرا .
2. Money Mall: آنها مقایسه ای از 10 وام برتر خانه در امارات ارائه می دهند. آنها اطلاعاتی در مورد مبلغ وام، نرخ بهره، و مدت تصدی هر وام ارائه می دهند.
3. MyMoneySouq: آنها مقایسه ای از وام های رهنی مسکن با نرخ بهره پایین در دبی را ارائه می دهند. آنها اطلاعاتی در مورد مبلغ وام، نرخ بهره و مدت زمان هر وام ارائه می دهند.

 

چقدر می توانم وام بگیرم؟

در حالی که مهاجران مقیم به طور کلی می توانند بین 70 تا 80 درصد وام بگیرند، افراد غیر مقیم به طور کلی می توانند 60 تا 70 درصد وام بگیرند. همه چیز به وام دهنده و پروژه ای که در آن وام می دهند بستگی دارد.

 

فرم مشاوره با کارشناسان کاوردیل

مقایسه ملک ها

مقایسه