منطقه اکسپو ولی دبی

منطقه اکسپو ولی دبی

Expo Valley در دبی

در منطقه جنوبی دبی، پروژه‌ای بزرگ به‌ نام Expo Valley در دست ساخت است که انتظار می‌رود ساخت آن تا سال ۲۰۲۵ میلادی به‌طول بی‌انجامد. اکسپو سیتی یکی از مناطق نزدیک به جاده‌های شریانی دبی است و دسترسی ساده‌ای به ایستگاه اختصاصی خط قرمز مترو دبی دارد. در این منطقه از دبی، ساختمان‌های مسکونی بسیاری در این منطقه درحال ساخت است و سعی شده شرایط خوبی برای سکونت افراد مشتاق فراهم شود.

ساختمان‌های ویلایی۴ خوابه و ۵ خوابه، خانه‌های شهری و آپارتمان‌های استودیویی از جمله نمونه املاک در دست ساخت، اکسپو ولی به‌شمار می‌روند. هدف از احداث این پروژه عظیم تنها ارتقا رفاه شهروندان و همچنین بهبود وضعیت زیست محیطی با ایجاد فضاهای سبز است. اطلاعات بیشتر در مورد اکسپو ولی را در ادامه این مطلب به شما ارائه می‌دهیم.

در مقاله قبلی به معرفی منطقه دبی هیلز استیت پرداختیم که می توانید به آن نیز سر بزنید.

منطقه اکسپو ولی دبی

بررسی اجمالی Expo Valley دبی

همانطور که گفتیم اکسپو ولی با هدف بهبود وضعیت زیست محیطی دبی احداث می‌شود، در این پروژه در دست ساخت علاوه بر ساختمان‌های مسکونی، می‌توان گونه‌های متنوعی که شامل گیاهان، جانوران و آبزیان است در مناطق سبز آن، مشاهده کرد. در این منطقه عبور و مرور خودرو صورت نمی‌گیرد؛ اما مسیرهای زیادی برای پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری که مشرف به مناظر طبیعی هستند، وجود دارند.

یک جامعه پایدار و دوستدار محیط زیست:

 • ۵۳۲ واحد مسکونی متشکل از ویلاها، تاون هاوس و آپارتمان‌های مختلف
 • ۶ کیلومتر مسیر پیاده‌روی
 • ۸.۴ کیلومتر مسیر دوچرخه‌سواری
 • باشگاه‌های تناسب و پرورش اندام
 • فضاهای سبز

به‌منظور پایداری وضعیت زیست محیطی دبی، در اکسپوسینی برخلاف دیگر مناطق و پروژ‌ه‌های در دست ساخت دبی، مسیرهای ساخته شده برای تردد خودرو استفاده نمی‌شوند و معمولا این خطوط برای تردد دوچرخه‌ها و اسکوترهای برقی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

یک مسیر سبز و بسیار زیبا برای دسترسی عابران پیاده و دوچرخه سواران به‌ اکسپو ستی دبی وجود دارد؛ ضمن اینکه در این منطقه از نوعی توپوگرافی به‌نام زمین چین خورده استفاده می‌کنند که این مسئله می‌تواند به کاهش دما، صدای محیط و همچنین کاهش گرد و غبار در محیط کمک کند.

منطقه اکسپو ولی دبی

شرایط املاک در اکسپو دبی

در این منطقه همانطور که در بالا هم اشاره کردیم ۵۳۲ واحد مسکونی که شامل ویلاها و آپارتمان‌های مختلف می‌شود، وجود دارد. هر کدام از این ملک‌ها از ویژگی‌های خاصی برخوردار بوده و خدمات متنوعی به ساکنین خود ارائه می‌دهند.

روند فروش ملک در اکسپو سیتی دبی

Valley در نزدیکی Expo 2020 قرار دارد؛ از همین‌رو توانسته توجه درصد قابل توجهی از بازدیدکنندگان و همچنین مشاغل مختلف را به خود جلب نمایید. امکانات رفاهی و همچنین موقعیت استراتژیک اکسپوسیتی باعث شده این منطقه در عرصه بین‌المللی به یکی از بهترین گزینه‌ها برای جذب سرمایه‌گذاران خارجی تبدیل شود. هر سرمایه‌گذاری که به دنبال یک بازار پررونق در دبی می‌گردد، بخش املاک و مستغلات اکسپو سیتی در دبی گزینه‌ای منطقی برای او خواهد بود.

با توجه به این توضیحات باید بگوییم که بخش املاک و مستغلات اکسپو سیتی بسیار سودمند است و بازگشت سرمایه با سرمایه‌گذاری در این بخش حتمی است. برای سرمایه‌گذاری در این بخش شما باید در مورد قیمت فروش املاک مختلف آشنا باشید؛ از همین‌رو ما قیمت حدودی ملک در اکسپوسیتی را در ادامه به‌ شما توضیح می‌دهیم.

 • قیمت ویلاهای چهار خوابه در منطقه Expo Valley  چیزی بین ۳.۴ میلیون درهم تا ۶.۲ میلیون درهم است.
 • قیمت ویلاهای ۵ خوابه در منطقه Expo Valley چیزی بین ۷.۲ میلیون درهم تا ۱۳.۸ میلیون درهم است. در برخی مواقع قیمت ویلاهای موجود درExpo Valley به ۱۶ میلیون درهم هم می‌رسد.

البته سرمایه‌گذاران می‌توانند گزینه‌هایی با قیمت مناسب‌تر در بخش جنوبی این منطقه با قیمت حدودی ۸۵۰ هزار درهم پیدا کنند.

اما روند فروش و قیمت خانه‌های شهری در Expo Valley به شکل زیر است:

 • تاون هاوس های 3 خوابه در اکسپو دبی با قیمت ۳.۴ میلیون درهم تا ۳.۷ میلیون درهم به فروش می‌رسند.
 • تاون هاوس های 4 خوابه در اکسپو دبی چیزی حدود ۳.۴ میلیون درهم تا ۶ میلیون درهم است.

در کل قیمت‌ها متغییر است و به متراژ و منطقه‌ آن بستگی دارد.

منطقه اکسپو ولی دبی

مراکز و مکان‌های نزدیک به اکسپو ولی دبی

این منطقه دسترسی راحتی به مراکز مختلف دارد؛ از همین‌رو ساکنین آن با مشکل چندانی مواجه نخواهند شد. از جمله مکان‌های قابل دسترس به اکسپو سیتی دبی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دبی اینوستمنت پارک(DIP)، این مرکز با اکسپو سیتی حدود ۱۰ دقیقه فاصله دارد
 • برای رفتن به داماک هیلز هم تنها ۱۴ دقیقه وقت لازم است
 • فرودگاه بین‌المللی آل مکتوم هم در نزدیکی Expo Valley قرار داشته و تنها ۱۶ دقیقه با این منطقه فاصله دارد.
منطقه اکسپو ولی دبی

در مجموع

Expo Valley یکی از مناطق و پروژه‌های در حال ساخت در دبی است، این منطقه با هدف بهبود شرایط زیست محیطی دبی احداث شده و آپارتمان‌های مسکونی بسیاری در آن وجود دارد. علاقه‌مندان به محیط زیست و طبیعت با سکونت در این منطقه می‌توانند آرامش زیادی به‌دست آورند. ضمن اینکه سرمایه‌گذاری در بخش املاک و مستغلات این منطقه با‌توجه به زیرساخت‌های توسعه یافته‌ آن بسیار سودمند خواهد بود. 

منبع : bayut.com

مقایسه ملک ها

مقایسه