در امارات ویلاها باید تا پایان سال سیستم اعلام حریق و دود نصب کنند

در امارات ویلاها باید تا پایان سال سیستم اعلام حریق و دود نصب کنند

ویلاداران امارات تا ۱ ژانویه ۲۰۲۴ فرصت دارند که سیستم اعلام حریق و دود در املاکشان نصب کنند و در سیستم هشدار امارات، حصنتُک، عضو شوند.

قبلاً در سپتامبر ۲۰۲۰ کابینه امارات اعلام کرد که قانون اجباری شدن سیستم اعلام حریق و دود را در خانه‌ها اجباری کرده تا ایمنی آتش‌سوزی را در کشور افزایش دهد. این قانون در ژانویه ۲۰۲۱ در روزنامه رسمی منتشر شد و طبق دستورالعمل آن باید در عرض سه سال اجرایی شود.

بدین‌ترتیب، ویلاداران در امارات تا ۱ ژانویه فرصت دارند که اقدامات ایمنی لازم را انجام دهند. این قانون فقط شامل کسانی می‌شود که ویلا دارند؛ زیرا آپارتمان‌ها پیش از این به سیستم اعلام حریق مجهز شده‌اند.

برای املاک اجاره‌ای، نصب سیستم اعلام حریق و عضویت در حصنتک به‌عهده‌ی صاحب‌خانه و نه مستاجر می‌باشد.

حصنتک یک سیستم اعلام حریق در امارات است که در سال ۲۰۱۸ ایجاد شد. ابتدا عضویت در این سیستم اختیاری بود اما از اول ژانویه ۲۰۲۴ این موضوع اجباری خواهد شد.

سیستم حصنتک می‌تواند موارد آتش‌سوزی را به دفاع مدنی گزارش دهد و آتش‌نشانان را از محل دقیق آتش‌سوزی و سریع‌ترین مسیر به آن‌جا باخبر کند.

هزینه‌ی عضویت یک ویلای سه‌خوابه برای عضویت یک ساله ماهی ۴۱۶ درهم یا برای عضویت دو ساله ماهی ۲۳۳ درهم است. همچنین هزینه‌ی پیش‌پرداخت آن ۱۰۰۰ درهم می‌باشد. گزینه‌ی پرداخت یک‌باره به قیمت ۵۹۰۳ درهم نیز وجود دارد. با این کار ۱ پنل اعلام حریق، ۹ حسگر دود بی‌سیم و ۱ حسگر گرمای بی‌سیم در خانه‌ی شما نصب می‌شود و نظارت و تعمیرات آن نیز پوشش داده می‌شود.

برای اطلاع از تازه ترین  اخبار  درباره  کشور امارات به بخش بلاگ سایت کاوردیل مراجعه کنید.

 

مقایسه ملک ها

مقایسه