ابوظبی از آغاز عملیات ترمینال جدید فرودگاه خبر داد.

ابوظبی از آغاز عملیات ترمینال جدید فرودگاه خبر داد.

این ترمینال که در زمان ساخت به آن ترمینال میانی گفته می شود، ظرفیت سرویس دهی به 45 میلیون مسافر در سال را خواهد داشت.

ترمینال A که در مرحله ساخت و ساز به عنوان ساختمان ترمینال میانی شناخته می شود، قرار است در اوایل نوامبر 2023 شروع به کار کند.

ترمینال A با پوشش 742000 متر مربع مساحت ساخته شده، یکی از بزرگترین پایانه های فرودگاهی در جهان است و ظرفیت مسافر و بار AUH را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد.

پس از بهره برداری، ترمینال جدید تا 45 میلیون مسافر در سال را در خود جای خواهد داد. قادر به مدیریت 11000 مسافر در ساعت باشد. و در هر زمان 79 هواپیما را اداره کند.

مجهز به جدیدترین فناوری‌ها، ترمینال A دارای طیف وسیعی از سیستم‌های بیومتریک به هم پیوسته است، کیوسک‌های سلف‌سرویس، پست‌های بازرسی امنیتی ساده، و پیشرفته‌ترین سیستم‌های جابجایی چمدان‌ها وجود دارند.

ابوظبی از آغاز عملیات ترمینال جدید فرودگاه خبر داد.

معماری برنده جایزه شد

معماری ترمینال A برنده جوایز طراحی بین المللی شده و یک نقطه عطف معماری به منظره شهری ابوظبی اضافه کرده است. نمای بیرونی شیشه‌ای ساختمان با ترکیب زیبایی‌شناسی مدرن و سبک باعملکرد، نور طبیعی را به حداکثر می‌رساند و در عین حال فضایی مدنی در داخل ترمینال ایجاد می‌کند. در راستای اهداف امارات متحده عربی، این ساختمان دارای روشنایی کم مصرف، سیستم های گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع پیشرفته (HVAC) است و از مواد پایدار در ساخت خود استفاده کرده است. با حمایت از تحقق تعهد فرودگاه‌های ابوظبی به محدود کردن ردپای کربن عملیاتی، یک سیستم فتوولتائیک خورشیدی کاملاً یکپارچه در سقف پارکینگ ترمینال A در حال حاضر نیروگاه سه مگاواتی (MW) خورشیدی فتوولتائیک (PV) را تامین می‌کند و سالانه نزدیک به 5300 تن CO2 صرفه‌جویی می‌کند.

این ترمینال همچنین دارای مجموعه ای از امکانات رفاهی، از جمله سالن های استراحت، به اضافه 163 فروشگاه خرده فروشی و غذا و نوشیدنی خواهد بود.

جناب شیخ محمد بن حمد بن تهنون آل نهیان، رئیس فرودگاه های ابوظبی، گفت: «ترمینال A به عنوان دروازه جدید ابوظبی به جهان، تجسمی از تعهد فرودگاه های ابوظبی برای حمایت از توسعه اقتصادی پایدار امارت است. افتتاح این تاسیسات، که همتراز با بزرگترین و باشکوه ترین تاسیسات  است، صفحه جدیدی در تاریخ 55 ساله هوانوردی ابوظبی باز می کند. چراغی از مدرنیته و پیچیدگی است و با تحریک گردشگری و تجارت، محرکی محوری برای رشد امارت ما خواهد بود.»

النا سورلینی، مدیر عامل و مدیرعامل موقت فرودگاه‌های ابوظبی، گفت: «ترمینال A بر تعهد ما برای ارائه تجربه‌ای عالی به مسافران و شرکای بین‌المللی خود تأکید می‌کند. این ترمینال نمونه ای از تعهد ما به تعالی و ارائه خدمات استثنایی است که با اولویت های در حال تحول مسافران امروزی مطابقت دارد.

مقایسه ملک ها

مقایسه