معرفی منطقه دبی لند

معرفی منطقه دبی لند

دبی‌لند

یکی از مناطق مسکونی و بسیار بزرگ در دبی، دبی‌لند است. دبی‌لند را کانون املاک دبی می‌دانند و ابتدا به‌عنوان یک طرح به مساحت ۲ میلیارد فوت مربع با ویژگی‌های مسکونی، تفریحی و تجاری پیشنهاد شد؛ اما امروزه این منطقه بیش از ۲ میلیارد فوت مربع گسترش یافته و به چندین منطقه مختلف دسته‌بندی می‌شود. در دبی‌لند پارک‌ها، سالن‌های ورزشی، هتل‌ها و طیف وسیعی از مراکز اقامتی وجود دارد.

در این مطلب هم ما تصمیم داریم در رابطه با این منطقه بزرگ مسکونی اطلاعاتی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم؛ پس اگر می‌خواهید با این منطقه در دبی بیشتر آشنا شده و در مورد شرایط سرمایه‌گذاری در آن اطلاعاتی به‌دست آورید، همراه ما باشید.

 

معرفی منطقه دبی لند

آشنایی با دبی‌لند

Tatweer پروژه بزرگ دبی‌لند را در اکتبر سال ۲۰۰۳ راه‌اندازی کرده است. هدف از راه‌اندازی دبی‌لند به‌ نمایش گذاشتن دنیایی متشکل از مناطق مسکشونی و همچنین جاذبه‌های گردشگری در دبی بوده؛ اما بعد از مدتی گروه املاک دبی مدیریت این پروژه را برعهده می‌گیرد و از آن زمان به‌ بعد دبی‌لند را به پروژه‌های فردی تقسیم‌ کردند. 

برخی از پروژه‌هایی که در این منطقه صورت‌ گرفته بخشی از طرح اصلی دبی‌لند نبوده‌اند؛ از همین‌رو با نام خود شهرت بیشتری به‌دست آورده‌اند. قرارگیری دبی‌لند در نزدیکی خیابان شیخ زاید دبی و برخی دیگر از مناطق و پروژه‌های در دست احداث به محبوبیت بیشتر این منطقه منجر شده است. 

ضمن اینکه دبی‌لند به‌عنوان یک منطقه آزاد در دبی شناخته می‌شود؛ اما با وجود این موضوع ویلاها و خانه‌هایی با قیمت مقرون به‌صرفه در این منطقه به‌چشم می‌خورد. 

دبی‌لند برای سرمایه‌گذاری

همانطور که گفتیم یکی از موفق‌ترین پروژه‌های موجود در دبی، دبی‌لند است. امکانات رفاهی و تجاری بسیاری در این منطقه به‌چشم می‌خورد که فضاهای سبز، آپارتمان‌های مسکونی، مراکز خرید و اقامتگاه‌های مختلف را شامل می‌شوند.

علی‌رغم اینکه دبی‌لند به‌عنوان یک مقصد گردشگری در امارات متحده‌عربی شناخته‌ می‌شود، به‌دلیل اجاره‌های مقرون‌به صرفه و طیف گسترده‌ای از املاک نسبت به دیگر نقاط و مناطق دبی محبوبیت‌ بیشتری در میان سرمایه‌گذاران دارد.

معرفی منطقه دبی لند

اجاره املاک در دبی‌لند

در دبی‌لند شما می‌توانید واحد‌های آپارتمانی مقرون‌به صرفه و همچنین لوکس را مشاهده کنید که هر کدام از آن‌ها امکانات متنوعی‌ را به‌ ساکنان خود ارائه می‌دهند. آپارتمان‌های استودیویی، ویلاهای مستقل ۲ خوابه و حتی ۶ خوابه، خانه‌های شهری ۱ خوابه و ۴ خوابه در این منطقه به‌چشم می‌خورد.
اما در مورد روند اجاره املاک در دبی‌‌لند بهتر است بدانید که اجاره ملک در این بخش با توجه به مکان، نوع واحد و همچنین طراحی آن هزینه متفاوتی دارد. برای مثال به‌منظور اجاره آپارتمان‌های استودیویی باید چیزی حدود ۳۰ هزار درهم هزینه کنید؛ این در حالی است که برای اجاره آپارتمان‌های یک خوابه در دبی که چیزی حدود ۸۲۰ فوت مربع مساحت دارند باید بین ۵۰ تا ۵۸ هزار درهم بپردازید. واحدهای بزرگ‌تر را شما در مناطقی مانند Skycourts Towers دبی‌‌لند پیدا می‌کنید و هزینه اجاره ملک در آن بین ۱۰۰ هزار درهم تا ۱۷۰ هزار درهم است.
در کل همانطور که گفتیم اجاره ملک با توجه به متراژ آن، منطقه و موقعیت قرارگیری‌‌اش هزینه‌ متغیری دارد. جهت اطلاع از قیمت ویلا در دبی و سایر ملک ها با مشاوران کاوردیل در ارتباط باشید.

آپارتمان

متوسط قیمت اجاره(درهم)

1 خوابه

41000

2 خوابه

54000

3 خوابه

105000

4 خوابه

205000

ویلایی

متوسط قیمت اجاره (درهم)

2 خوابه

107000

3 خوابه

138000

4 خوابه

262000

5 خوابه

273000

معرفی منطقه دبی لند

با توجه به‌ اینکه دبی‌لند، منطقه‌ آزاد در دبی است، سرمایه‌گذاران گزینه‌های منعطفی برای سرمایه‌‌گذاری دارند. برای مثال در میان طیف وسیعی از املاک در دبی، می‌توان آپارتمان‌های استودیویی را با قیمت ۳۳۵ تا ۷۶۷ هزار درهم به‌فروش رساند.

این در حالی است که قیمت آپارتمان‌های یک خوابه برای فروش در دبی‌لند از ۳۹۹ هزار درهم تا ۱ میلیون ۶۷ هزار درهم متغیر است؛ البته که واحدهای بزرگتری با ۲ اتاق ‌خواب یا ۳ اتاق خواب در این منطقه وجود دارد که برای خرید هرکدام از آن‌ها باید چیزی حدود ۷۵۰هزار درهم تا ۳میلیون ۷ هزار درهم بپردازید. 

قیمت‌ها در کل بسیار متغیر هستند و با توجه به متراژ بالا می‌روند، برای مثال آپارتمان‌های سه خوابه ۱میلیون ۸۹ هزار درهم تا ۳میلیون و ۷ هزار درهم قیمت دارند؛ در حالی که باید برای خرید آپارتمان‌ها و ویلاهای ۴ خوابه باید بین ۱میلیون و ۲ هزار درهم تا ۷ میلیون و ۷ هزار درهم بپردازید. پنت‌ هاوس‌های بسیار لوکسی هم در این منطقه وجود دارند که قیمت‌ آن‌ها از ۷ میلیون درهم بیشتر است. جهت اطلاع از قیمت آپارتمان در دبی با کارشناسان کاوردیل در ارتباط باشید.

آپارتمان

متوسط قیمت خرید (درهم)

1 خوابه

597000

2 خوابه

990000

3 خوابه

1.651.000

4 خوابه

5.114.000

 

ویلایی

متوسط قیمت خرید (درهم)

2 خوابه

1.267.000

3 خوابه

1.924.000

4 خوابه

3.550.000

5 خوابه

8.585.000

بازدهی سرمایه در دبی‌لند به‌چه صورت است؟

بازدهی سرمایه در دبی‌لند با‌توجه به ملکی که خریداری کرده‌اید متفاوت است. بیشترین بازدهی سرمایه‌گذاری در این بخش به آپارتمان‌های لاکچری و سه خوابه تعلق دارد، با خرید و فروش این آپارتمان شما نزدیک به ۶.۱۴ درصد سود خواهید برد.
البته که سود حاصل از آپارتمان‌های استودیویی هم بسیار زیاد است و سود حاصل از آن‌ها به ۵.۴۳ درصد می‌رسد. آپارتمان‌های دو خوابه وچهارخوابه هم چیزی حدود ۵.۱۵ درصد و ۵.۱۴ درصد بازده سرمایه دارند. در نهایت بهتر است بدانید که آپارتمان‌های یک خوابه‌ هم با سود ۴.۷۵ در لیست پربازده‌ترین سرمایه‌گذاری‌های دبی‌لند قرار می‌گیرند.

معرفی منطقه دبی لند

خدمات و پلن‌های طراحی‌ شده در دبی‌لند

امکانات بسیار زیادی در دبی‌لند برای ساکنین این مجموعه فراهم شده است. این امکانات از عمده دلایل محبوبیت دبی‌لند در میان سرمایه‌گذاران به‌شمار می‌روند. از جمله امکاناتی‌ که توانسته توجه سرمایه‌گذاران را به سرمایه‌گذاری در بخش املاک این منطقه جلب کند، می‌توان به‌موارد زیر اشاره کرد:

  • پارکینگ
  • سیستم حمل و نقل زمینی
  • مدارس
  • مراکز بهداشت و درمان تخصصی
  • فروشگاه‌ها و سوپرمارکت‌ها
  • مکان‌های مذهبی مانند معابد، کلیساها و مساجد
  • رستوران‌ها و مراکز خرید
  • مناطق گردشگری مانند دهکده جهانی
  • جاذبه‌های دیدنی مانند روستای میراث آل مرموم
  • سالن‌های زیبایی و تناسب‌اندام

سخن‌ آخر

در این مطلب ما سعی داشتیم شما را با دبی‌لند آشنا سازیم، همانطور که دریافتید دبی‌لند یکی از بهترین مناطق در دبی است و سرمایه‌گذاری در بخش املاک آن می‌تواند بازدهی و سود بسیاری به‌همراه داشته باشد. 

تنها نکته‌ قابل توجه در مورد دبی‌لند این است که مانند بیشتر مناطق در حال توسعه دبی سیستم‌ حمل و نقل عمومی در این منطقه هم قابل دسترس نیست. این مسئله شاید به‌نوعی نقطه ضعف دبی‌لند به‌شمار آید؛ اما بدون شک وجود امکانات رفاهی بسیار، مقرون‌ به‌صرفه‌ بودن اجاره‌ها از مزایایی است که نقطه ضعف این منطقه را پوشش می‌دهند.

لیست بهترین مناطق دبی برای خرید ملک ، زندگی و سرمایه گذاری

معرفی منطقه دبی لند

منبع : bayut.com

مقایسه ملک ها

مقایسه