افزایش فروش املاک دبی و ابوظبی با هجوم میلیونرهای جهان به بازار املاک امارات

dubai-real-estate1

سخنگوی شرکت مشاوره املاک CBRE به Arabian Business گفت که رشد بازارهای املاک مسکونی ابوظبی و دبی در نیمه اول سال از انتظارات فراتر رفته است.

ما انتظار داشتیم که تقاضا در مقایسه با سال گذشته، اندکی تعدیل شود. اما در واقع، وقتی به ابوظبی یا دبی نگاه می کنیم، واقعاً اینطور نبوده است.

تعداد کل معاملات املاک در ابوظبی در نیمه اول سال 2023 (نیمه اول 2023) 94.1 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافت که ناشی از افزایش 160.4 درصدی معاملات بوده.

در حالی که میانگین قیمت ویلا در ابوظبی با سرعت بیشتری به صورت سالانه شروع به رشد کرده است، نرخ رشد آپارتمان ها در سه ماهه دوم 2023 کاهش یاقته است. با این حال، CBRE همچنان انتظار دارد که این روند در طول سال معکوس شود.

در دبی انتظار داشتیم تقاضا کمی بدتر شود، اما شاهد افزایش حدود 43 درصدی نسبت به سال گذشته بودیم و این رشد بیشتر در معاملات نیز به این معنی است که در دبی نیز شاهد افزایش قیمت هستیم.

CBRE پیش بینی می کند که اعداد نیمه دوم سال برای هر دو بازار املاک و مستغلات “نسبتا قوی” باشد.

خان گفت: «ما انتظار داریم که از نظر تعداد کل [تراکنش‌ها] از جایی که در سال گذشته بودیم، پیشی بگیرد و این به راحتی انجام می‌شود.

ما می بینیم که به ویژه از تمام گوشه و کنار جهان، و در بخش های مختلف بازار، از سطح بالا تا بازار میانی، علاقه زیادی وجود دارد. ما شاهد ورود سرمایه گذارانی از آسیا و اروپا هستیم، بنابراین فکر می کنیم که به راحتی از تعداد سال گذشته پیشی خواهد گرفت.

او افزود که بخش متوسط ​​​​بازار مورد توجه سرمایه گذاران بین المللی قرار گرفته است و فعالیت سرمایه گذاران بیشتری را در این بخش و همچنین در املاک و مستغلات پیش بینی می کند که شاهد سال قابل توجهی در امارات بوده است.

برای اطلاع از تازه ترین  رویداد ها درباره کشور امارات به بخش بلاگ سایت کاوردیل مراجعه کنید

مقایسه ملک ها

مقایسه