دبی برای کدام کشور است؟

دبی برای کدام کشور است؟

دبی، یکی از شلوغ‌ترین و مدرن‌ترین شهرهای دنیا که به داشتن مراکز تجاری و تفریحی لوکس و برج‌های آسمان‌خراش معروف است؛ که سالانه گردشگران زیادی را پذیرا می‌شود اما بااین‌حال افراد زیادی نمی‌دانند دبی برای کدام کشور است.شاید برای شما جالب باشد اما دبی نه کشور است نه پایتخت در ادمه در مورد آن صحبت می کنیم.

 یا اینکه دبی کشور است یا شهر؟ دبی شهری با مراکز خرید بزرگ و لوکس، هتل‌های مجلل و رستوران‌های فوق‌العاده است که بخشی از آن‌ها به سبک سنتی و بخشی دیگر مدرنیته طراحی‌شده‌اند. بااین‌حال باید بیان شود دبی شهری است که سبک خاص خود را دارد. چنان چه تمایل دارید بدانید دبی در کدام کشور قرار دارد با املاک کاوردیل همراه شوید تا در ادامه به مباحث زیر بپردازیم:

 1. دبی پایتخت کدام کشوراست؟
 2. جمعیت دبی چقدراست؟
 3. تقسیمات شهری دبی به چه صورت است؟
 4. آب‌وهوای دبی چگونه است؟
 5. مکان‌های دیدنی دبی
 6. کلام آخر

دبی پایتخت کدام کشور است؟

دبی پایتخت کدام کشور است؟

دبی یک شهر مهم در خاورمیانه و کشور امارات متحده عربی یا همان امارات است. این شهر بعد از شهر ابوظبی پایتخت سیاسی کشور امارات به‌حساب می‌آید. دبی درواقع مرکز اصلی تجارت، گردشگری و سرویس‌های مالی است؛ زیرا این شهردرمجاورت کشورهای مهمی همچون کویت، قطر، ایران و بحرین قرار دارد. علاوه براین باید اضافه کنیم مردم جهان دبی را به خاطر تجمل و تجمل‌گرایی می‌شناسند. به همین دلیل است که دائم به این شهر سفر می‌کنند تا ساعات خوشی را در این شهر خارق‌العاده بگذرانند.

دبی پایتخت کدام کشور است؟

جمعیت دبی چقدر است؟

ازآنجایی‌که نیروی کار از کشورهای آسیایی به دبی مهاجرت می‌کنند، جمعیت این شهر دائم در حال نوسان است؛ اما با این حال به‌طور میانگین جمعیت این شهر ۳ میلیون نفر است. جالب است بدانید که تنها ۱۰ درصد از این جمعیت بومی هستند و مابقی افراد از سراسر دنیا به این شهر آمده‌اند.

 این مسئله موجب شده تا دبی یکی از متنوع‌ترین شهرهای دنیا از لحاظ فرهنگ، دین و… باشد. علاوه بر این ها باید اضافه کنیم که مساحت دبی دائم در حال افزایش است. به همین دلیل اندازه آن دقیقاً مشخص نیست اما به طور میانگین مساحت آن ۴۱۱۴ کیلومترمربع است. بهتر است بدانید که واحد پول این شهر نیز همچون دیگر شهرهای امارات درهم است.

دبی برای کدام کشور است؟

تقسیمات شهری دبی به چه صورت است؟

لازم به ذکر است بیان شود که دبی به ۷ ناحیه تقسیم می‌شود و از لحاظ محله نیز می‌توان آن را به دو محله بر و محله دیره تقسیم کرد. محله بر در ناحیه جنوبی و محله دیره در ناحیه شمالی این شهر قرار دارند.

محله دیره

محله دیره یک بافت کاملاً سنتی دارد و خانه‌های آن اکثراً ویلایی هستند، ساکنان این محله نیز افراد آسیایی و اروپایی هستند.

محله بر

محله بر، دارای برج‌های شیک و لوکس است؛ که این محله بیشتر نظر گردشگران را به خود جلب می‌کند. اغلب گردشگران دراین محله سکونت دارند.

آب‌وهوای دبی چگونه است؟

قطعاً می‌دانید که دبی یک شهر گرمسیری است که اکثر روزهای سال آب‌وهوای گرم و خشکی دارد.

 1. هوای دبی در روزهای بهار بین ۲۶ تا ۳۰ درجه و در شب نیز ۲۰ تا ۲۵ درجه سانتی‌گراد است و به طور کلی هوای این شهر در این فصل گرم و مطلوب است
 2. هوای دبی در روزهای تابستان حدود ۴۰ درجه و شب نیز به ۳۰ درجه می‌رسد، اما به‌طورکلی هوای دبی در تابستان گرم و مرطوب است
 3. هوای دبی در روزهای پاییز ۲۴ درجه و در شب پایین‌تر می‌رود و به ۱۹ درجه می‌رسد و هوا کاملاً خنک است
 4. هوای دبی در روزهای زمستان تقریباً ۲۳ درجه و در شب ۱۴ درجه سانتی‌گراد می‌شود؛ در واقع می‌توان گفت هوای دبی حتی در زمستان نیز سرد نمی‌شود و هوا تنها مقداری خنک می‌شود.

دبی برای کدام کشور است؟

مکان‌های دیدنی دبی

مکان‌های دیدنی دبی آنقدر زیاد هستند که این شهر را به یکی از بهترین قطب‌های گردشگری دنیا تبدیل کرده است. جاهای دیدنی دبی بسیارمتنوع وجذاب هستند که اگرساعت‌ها درباره آن ها با یکدیگر صحبت کنیم بازهم کم است؛ به همین دلیل تعدادی محدودی از این امکان را برای شما نام می‌بریم.

 1. مدینه جمیرا: مدینه جمیرا یکی اززیباترین مکان‌های شهردبی است که درمجاورت آن ۵۰ رستوران و بار قرار دارند؛ شما می‌توانید با قایق‌های چوبی به مدینه جمیرا بروید و درطول مسیر ازمنظره‌ها لذت ببرید.
 2. باغ معجزه دبی: بزرگترین وجذابترین باغ گل امارات در دبی قرار دارد که درکتاب گینس نیز به ثبت رسیده است.
 3. اپرای دبی: ساختمان اپرای دبی شبیه کشتی است وتا به امروز میزبان خوانندگان وآهنگسازان بزرگ دنیا بوده است. این ساختمان درنزدیکی برج خلیفه قرار دارد. شما می‌توانید برای خود در این سالن صندلی رزرو کنید و بعد از بازدید از برج خلیفه به این سالن زیبا بروید.
 4. مجمع الجزایر جهان: این مجمع الجزایر شبیه به نقشه زمین و از چند جزیره مصنوعی ساخته شده است‌‌. این مکان دیدنی به ساحل جمیرا نزدیک است. شما می‌توانید دریک روز از این دومکان زیبا دیدن کنید.
 5. مجتمع پارک اند ریزورت: اگرجزطرفداران هیجان هستید حتما یک سربه مجتمع تفریحی پارک اند ریزورت بزنید و دربزرگترین پارک جهان قدم بزنید. با خرید یک بلیط ساعات خوشی را برای خود و همراهانتان فراهم کنید.
 6. پارک آبی وایلد وادی: اگرمایل هستید دریک فضای امن موج سواری کنید. رفتن به پارک آبی واید وادی بهترین گزینه است. این پارک چشم‌اندازعالی از برج العرب دارد، و فضاهای مخصوصی برای خانم‌های مذهبی وکودکان دارد.

 

خلاصه

دبی، یکی از مهم‌ترین شهرهای کشور امارات است که با فروش نفت توانست جانی تازه به اقتصاد خود ببخشد و در حال حاضر درمیان گردشگران دنیا بسیار محبوب است. این شهر زیبا در قسمت شرقی شبه‌جزیره عربستان است. مردم این شهر به زبان عربی صحبت می‌کنند؛ اما به خاطر تعداد بالای مهاجران اکثر آن‌ها به زبان انگلیسی نیز مسلط هستند. دین رسمی مردم دبی اسلام است.

 البته شما در کنارمسجدهای باشکوه می‌توانید کلیساهای افراد مسیحی، هندو و یهودی را مشاهده کنید. این به این معنا است که افراد مختلف بافرهنگ و دین‌های مختلف به خوبی در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان کاوردیل تماس بگیرید امیدواریم توانسته باشیم به سؤالات ابهامات شما پاسخ داده باشیم.

مقایسه ملک ها

مقایسه