پنت هاوس چیست؟

پنت هاوس چیست؟

پنت هاوس نوعی ملک شهری لوکس است که به دلیل چشم اندازهای عالی، امکانات رفاهی با کیفیت آن قابل توجه است.

پنت هاوس چیست؟

پنت هاوس یک واحد بزرگ و مجهز است که به طور کلی در طبقه بالای یک ساختمان آپارتمانی، کاندومینیوم یا هتل قرار دارد. امروزه، مشاوران املاک از این واژه برای اشاره به هر واحد جادارتر و لوکس‌تر از واحدهای دیگر استفاده می‌کنند (ویژگی‌هایی که آنها را به گران‌ترین واحد تبدیل می‌کند)

این فضاهای لوکس در طول دهه 1920 در آمریکا محبوب شدند، زمانی که آسمان‌خراش ها رونق یافتند. شهر نیویورک این واحدهای انحصاری طبقه بالا را در سال 1925 قانونی کرد – و Condé Montrose Nast و وارث Marjorie Merriweather Post دو نفر از اولین مالکان این واحدها در بالاترین طبقه شدند. قبل از اینکهپنت هاوس ها را به عنوان خانه های لوکس تغییر نام دهند، پنت هاوس به محله های خدمه  اطلاق می شد که می توانستند روی پشت بام یک ساختمان از دید پنهان شوند.


پنت هاوس چیست؟

5 ویژگی رایج پنت هاوس ها

چند ویژگی مشترک وجود دارد که پنت هاوس های معاصر را تعریف می کند:

1. سقف های بلند:

ویژگی بارز یک واحد پنت هاوس، سقف های بلند و پنجره های سقفی بزرگ آن است که اجازه می دهد نور به داخل نفوذ کند و توهم فضای بیشتری را ایجاد کند.

2. دسترسی در فضای باز:

از لحاظ تاریخی، پنت هاوس های لوکس از دیوارهای بیرونی و بقیه ساختمان عقب نشینی می کنند و باعث دسترسی پنت هاوس به یک تراس در فضای باز می شود.

3. دکوراسیون ممتاز:

از آنجایی که پنت‌هاوس‌ها واحدهای لوکسی هستند، معمولاً با لوازم خانگی، و متریال با کیفت و گران قیمت تری طراحی و تهیه می شوند.

4. نمای بی نظیر:

مشخص ترین ویژگی یک پنت هاوس دسترسی آن به بهترین نماها است.

5. فضای بیشتر:

علاوه بر مناظر خوب، پنت هاوس ها به دلیل پلان های جادارشان مورد توجه قرار می گیرند.


پنت هاوس چیست؟

3 مزیت زندگی پنت هاوس

 

1. مناظر به یاد ماندنی: مشاوران املاک اغلب تاکید می کنند که پنت هاوس ها دارای برخی از بهترین مناظر در شهر هستند که ساکنان می توانند با پنجره های کف تا سقف از آن لذت ببرند.

2. فضای خارج از منزل: در مناطق شهری که فضای باز در آنها یم مزیت است، دسترسی به یک تراس انحصاری برای ساکنان شهرهای پرجمعیت بسیار ارزشمند است.

3. حریم خصوصی: پنت هاوس ها به ساکنان خود حریم خصوصی بیشتری ارائه می دهند، زیرا اندازه بزرگ آنها به معنای تعداد واحدهای کمتر در یک طبقه است و معمولاً هیچ کس بالای آنها زندگی نمی کند. این خانه های  اغلب مستقیماً از طریق یک ورودی خصوصی قابل دسترسی هستند.


پنت هاوس چیست؟

3 معایب پنت هاوس

با این حال، این فضاهای لوکس خالی از اشکال نیستند، مانند:

1. قیمت بالاتر: در حالی که زندگی در یک پنت هاوس با مزایای بسیاری همراه است، این ویژگی های برتر با برچسب قیمت بالایی همراه هستند.

2. رفت و آمد سخت تر: به دلیل ساکن بودن در بالاترین طبقه ساختمان بی شک رفت و آمد مخصوصا برای افرادی که برای کار زیاد ورود و خروج دارند اذیت خواهد بود.

3. هزینه نگه داری بالا: تراس ها و بالکن های جذاب یک پنت هاوس هزینه نگه داری بالایی دارد.

 

تفاوت پنت هاوس و آپارتمان چیست؟

پنت هاوس ها با اندازه بزرگ و ساختار اختصاصی هستند و ممکن است هر ساختمان بزرگ فقط چند عدد پنت هاوس داشته باشد در صورتی که واحد های آپارتمانی استودیو ، یک خوابه و دو خوابه در یک ساختمان بسیار اقتصادی و رایج است.ا

املاک کاوردیل از با تجربه ترین فروشندگان ملک در دبی می باشد که می توانید برای خرید آپارتمان در دبی و خرید پنت هاوس در دبی به این مشاور املاک محبوب ایرانی اعتماد کنید و با سرمایه گذاری و خرید ملک در دبی اقامت این کشور را نیز به دست آورید .

 

منبع: masterclass.com

مقایسه ملک ها

مقایسه