هزینه های جانبی برای خرید خانه در دبی

هزینه های جانبی برای خرید خانه در دبی

هزینه های دولتی

هزینه های اداره زمین دبی (DLD) 4% از قیمت خرید + 580 درهم هزینه مدیریت برای آپارتمان ها و دفاتر یا 430 درهم برای زمین یا 40 درهم برای خارج از طرح
هزینه ثبت ملک برای املاک با ارزش کمتر از 500000 درهم: 2000 درهم + 5٪ مالیات بر ارزش افزوده

برای املاک با ارزش بالای 500000 درهم: 4000 درهم + 5٪ مالیات بر ارزش افزوده

هزینه های ثبت وام مسکن دپارتمان زمین دبی 0.25% مبلغ وام + 290 درهم

 

در دبی، تمام خریدها باید ظرف 60 روز پس از انجام معامله در DLD ثبت شوند، اگر در مدت 60 روز تراکنش خود را ثبت نکنند، خرید باطل می شود. در تئوری، هزینه‌های 4% DLD باید 50/50 بین خریدار و فروشنده تقسیم شود، اگرچه در عمل، خریدار کل 4% را به DLD می‌پردازد. هزینه ثبت ملک نیز بر عهده خریدار می باشد. هنگامی که خانه از طریق وام بانکی خریداری می شود، خریدار باید 0.25٪ از کل مبلغ وام را نیز برای ثبت وام مسکن در مقابل ملک به DLD پرداخت کند. برای خریدار نقدی، این هزینه قابل اعمال نیست.

هزینه های آژانس

 هزینه های آژانس املاک 2% قیمت خرید + 5% مالیات بر ارزش افزوده
 هزینه انتقال سند تقریباً 6000 تا 10000 درهم

 

در حالی که درگیر شدن با خدمات یک مشاور املاک، هزینه خرید ملک شما را 2٪ به اضافه مالیات بر ارزش افزوده افزایش می دهد، (قابل پرداخت پس از اتمام معامله)، داشتن نماینده مناسب می تواند معامله شما را بسیار راحت تر کند. کار با یک نماینده واجد شرایط تضمین می کند که بهترین مشاوره را در طول سفر خود از بازار املاک دبی به جامعه ای که در آن خرید می کنید یا توسعه دهنده ملک دریافت می کنید. یک نماینده همچنین در کل فرآیند خرید به صورت انتها به انتها کمک می کند و اطمینان می دهد که در طول مسیر به خوبی مطلع هستید و هزینه های مربوطه را درک می کنید. هزینه های حمل و نقل یکی دیگر از هزینه های قابل اعمال برای خریدار است.

هزینه های وام مسکن

  کارمزد تنظیم وام مسکن بانک 1% مبلغ وام + 5% مالیات بر ارزش افزوده
  هزینه ارزش گذاری ملک بین 2500 درهم تا 3500 درهم + 5 درصد مالیات بر ارزش افزوده

 

برای خریدارانی که خرید خود را با وام مسکن تکمیل می کنند، هزینه های فوق به بانک قابل پرداخت است. برخی از بانک ها به خریداران اجازه می دهند تا این هزینه های اولیه را به وام مسکن خود اضافه کنند تا بار هزینه اولیه مالی را کاهش دهند.

هزینه های بیمه

بیمه خانه و محتویات تقریباً 1000 درهم  
بیمه عمر تقریباً 0.4-0.8٪ در سال در کاهش مانده وام 

 

بیمه خانه در دبی اجباری نیست، با این حال توصیه می شود. بیمه خانه و محتویات از خسارت احتمالی ناشی از سرقت، تصادف، آتش سوزی یا بلایای طبیعی محافظت می کند.

هزینه های جانبی برای خرید خانه در دبی

هزینه های خدمات

هنگامی که معامله تسویه شد و مالکیت ملک منتقل شد، هزینه خدمات را نیز باید مورد توجه قرار داد. هزینه های نگهداری سالانه یک ملک بر اساس شاخص هزینه خدمات و تعمیر و نگهداری RERA به بخش زمین دبی قابل پرداخت است. این شاخص یک شارژ در هر فوت مربع را تعیین می کند و بسته به شرایط متفاوت است. هزینه های به روز را می توان مستقیماً از وب سایت DLD دریافت کرد. این مبلغ به نگهداری از مناطق مشترک یک ساختمان یا جامعه کمک می کند، به عنوان مثال آسانسور، محوطه سازی، امنیت، استخرها و غیره.

شرکت کاوردیل برای خرید املاک در دبی و اخذ اقامت و سرمایه گذاری در امارات در کنارشماست.

مقایسه ملک ها

مقایسه