دبی دوباره در فهرست ۱۰ شهر برتر دنیا برای زندگی قرار گرفت

دبی

بر اساس گزارش بهترین شهرهای جهان که توسط رزونانس منتشر شده است، دبی در بین ۱۰ شهر برتر جهان برای زندگی و رفاه قرار دارد.

دبی نسبت به سانفرانسیسکو، آمستردام، لس آنجلس، واشنگتن، استانبول، وین، تورنتو، بوستون، ملبورن، زوریخ، سیدنی و بسیاری دیگر از شهرهای دیگر برای زندگی، کار و پیشرفت رتبه بهتری به دست آورده است.

لندن در صدر فهرست قرار دارد و پس از آن پاریس، نیویورک، توکیو، سنگاپور، دبی، سانفرانسیسکو، بارسلون، آمستردام و سئول قرار دارند.

این رتبه‌بندی تحت شاخص‌های کلیدی مانند رفاه،خوشبختی، مناسبت بودن برای زندگی و زیرشاخص‌هایی مانند مکان‌های پیاده‌روی، دیدنی‌ها و جاذبه‌ها، پارک‌ها و مراکز تفریحی، اتصلال با فرودگاه، موزه‌ها، زیست شبانه، رستوران‌ها، خرید، جاذبه‌ها، دستاوردهای آموزشی، سرمایه انسانی، شرکت‌ها و تعداد استارتاپ‌ها انجام شده است.

در این گزارش آمده است: این شهر که به خاطر پیشرفت‌های عجیبش مانند پالم جمیرا و برج خلیفه، بلندترین ساختمان جهان شهرت دارد، در طول سال‌ها شکستن رکوردهای جهانی را به یک سرگرمی ملی تبدیل کرده است: بلندترین، طولانی‌ترین، سریع‌ترین، بزرگ‌ترین. به هر کدام از این کلمات که فکر کنید، دبی احتمالا آن را تصاحب کرده است.

این گزارش در ادامه می‌گوید: با داشتن تعداد بالایی مراکز خرید، آکواریوم‌ها، پارک‌های اسکی سرپوشیده، فانتین‌های موزیکال و پارک‌های موضوعی فانتزی که از هالیوود، بالیوود، مارول و لگو الهام گرفته‌اند، جای تعجب ندارد که دبی در زیردسته «جاذبه‌ها» در رتبه هشتم قرار گرفته است.

در میان شهرهای منطقه، ابوظبی در رتبه دوم جهان عرب و ۲۵ جهان قرار دارد و پس از آن ریاض (۲۸)، دوحه (۳۶)، کویت (۵۸) و مسقط (۸۹) قرار دارند.

کریس فر، رئیس و مدیر عامل شرکت مشاوره رزونانس می‌گوید: «از آنجایی که شهرهای ما در حال پشت سر گذاشتن همه‌گیری کرونا هستند، با درس‌هایی که در قرنطینه و محیط‌های امن در فضای باز در ذهنشان شکل گرفته است، به پیش می‌روند. مراکز شهری ما و شهروندان آن‌ها، چه در زمان حال و آینده، در حال بازنگری کامل در مورد معیارهای مکان مطلوب برای زندگی، کار یا تفریح هستند.»

برای اخبار بیشتر به بخش بلاگ مرجعه نمایید.

مقایسه ملک ها

مقایسه